Visi susiduriame su bėda, kaip tirpinti CO2?!
Yra begalės būdų ir sprendimų, tačiau dažnai geriausi variantai kainuoja pakankamai daug. Galiu pasiūlyti vieną pačių paprasčiausių, pigiausių ir tikrai labai efektingą, bei lengvai pasigaminamą difuzorių. Idėja ,,vokta" nuo T. Amano, nes buvau skaitęs, kad maždaug 1980m. jis pats naudojo medinius difuzorius, iki kol prasidėjo ADA ,,stiklo amžius", o po jo ir visi kiti pigesni plagiatai. Kadangi manasis stiklinis difuzorius kiek netenkino, tai kilo noras pasigaminti medinį difuzorių pačiam.

Mums reikės:
1. Švirkšto. Jis turi būti priklausomai nuo akvariumo dydžio. Galima pasirinkti iš 2ml, 5ml, 10ml, 20ml ir didesnių švirkštų. 
 
 
Asmeniškai naudojau 10ml.
2. Bambuko lazdelės ,,narelio", kurio plotis būtų minimaliai didesnis už švirkštą, bet galėtų į jį būti įstumptas. 
3. Lipuko, būsimam difuzoriukui prikabinti prie stiklo.
4. Aštrių žirklių, peiliuko, ar pjūklelio.
5. Galima turėti ir silikono ar kitokių vandeniui atsparių klijų. (savo variante to nenaudojau)
 
Pradedam gamybą!
Su pjūkleliu, aštriomis žirklėmis ar peiliuku nupjauname apie pusę šviršto ir pasiliekame sau ,,išėjimo" dalį, kad galėtume ant jos uždėt CO2 žarnelę. 
Tada pasidarome sau pagrindinę difuzinę dalį iš bambuko. Paimame bambuko lazdelę ir pjauname prieš ir po narelio šiose vietose:
 
 
Tai ką panaudosime atrodyti turėtų maždaug taip:
 
 
Viskas daroma taip dėl to, kad storesnis bambukas paprastai būna tuščiaviduris, o mums reikia, kad dujos kirstų bambuko medieną ir taip gautųsi mažulyčiai į rūką panašūs angliarūgštės burbuliukai. Toji bambuko siena būna ties nareliais, todėl jie mums ir aktualūs. 
Tada įspraudžiame į švirkštą bambuko narelį, galime suklijuoti, kad tvirčiau laikytųsi, uždedame lipuką, CO2 žarnelę, pastatome srovingoje akvariumo vietoje ir laukiame kada eis burbuliukai! Pigiausias difuzorius sukonstruotas! 
CO2 burbuliukai turėtų būti panašūs į rūką ir pats difuzoriukas turėtų dirbti taip:
 
Būna, kad CO2 veržiasi tik pro narelio viduriuką ir stambokais burbuliukais, tada galima bandyti pjauti kitą narelį ieškant efektyviausio darbinį plotą turinčio narelio arba turimą kiek patobulinti. Galima su aštriu peiliuku pradrąskius bambuko šerdies dalį įstatyti kokį medinį pagaliuką, ar uždėti lašiuką silikono, klijų (tik jokiais būdais neperdurkite narelio viduryje esančios sienelės), ar kaip kitaip neleisti dujoms ne efektingai veržtis. Teisingai patobulinus difuzorius turėtų leisti mažesnius burbuliukus ar net visišką rūką. 
Aišku, idealiausio narelio ieškojimai gali ir užtrukti, bet rezultatai to verti.. Tikiu, ekspermentuojant galima rasti ir kitą medieną, kuri gal dar daug pranašesnė nei bambukas, tiesiog panaudojau tai ką radau po ranka. Kiek pats bandžiau, reiktų ieškoti kuo lengvesnės, oringos medienos, nes kuo sunkesnė ir tankesnė - tuo didesnio spaudimo reikia, kad pro ją praeitų dujos, tad kietmedžiai šiuo atveju nėra pats tinkamiausias variantas, ypač CO2 brogos sistemoje.
Mini akvariumuos taipogi galima naudoti patį principą, panaudojant rytietiškas valgymo lazdeles, cigarečių filtrus. Tuomet net ir švirkšto jau gal ir neprireiktų, nes pakaktų ir pačios CO2 žarnelės su difuziniu antgaliu. 
Šis difuzorius tinka tiek balioninei tiek brogos sistemai. Visada geriau užtikrinti norimą pastovų CO2 srauto tiekimą, tad jei to padaryti nepavyksta brogos metodais - įsigykit balioninę sistemą! 
 
Gero CO2! 
 
Straipsnio autorius: Tautvilas Laureckis (yankadi)